“Wykręć sobie nagrodę”. Ruszyły targi budowlane

W dwóch halach Ptak Warsaw Expo ruszyły właśnie międzynarodowe targi poświęcone branży budowlanej i wykończeniowej 

“Dawaj Andrzej, dawaj!” — krzyczą mężczyźni zebrani wokół dużego bloku drewna. Obok niego stoi mężczyzna w roboczym kombinezonie, wykręcający i wkręcający śruby. Podłoga powoli zapełnia się wiórami. “Andrzej, nie musisz się spieszyć” — mówi żartobliwie prowadzący. “Mamy czas do osiemnastej” — dodaje, a publiczność wybucha śmiechem.  

Jest godzina 11:00.  

W Strefie Pokazów STALCO trwa właśnie konkurs, ukazujący umiejętności fachowców z branży budowlanej. Uwagę zwraca nie tylko grupa dobrze bawiących się mężczyzn, ale także duża scena z wybiegiem. To właśnie na niej odbędzie się wkrótce pokaz odzieży — jedna z wielu atrakcji przygotowanych dla uczestników Tools & Hardware Show. 

W końcu w pracy trzeba odpowiednio wyglądać, nawet jeśli mówimy o czynnościach niekojarzonych z modnymi kreacjami. 

Tymczasem w hali obok trwają Construction Machinery Exhibition. Odwiedzający Ptak Warsaw Expo swobodnie się ze sobą mieszają, korzystając z wydarzeń odbywających się w ramach obu imprez targowych. Bardzo oczekiwany jest zwłaszcza Konkurs Klubu Operatorów, organizowany przez VOLVO. “Tomek, będzie się działo” — mówi jeden z budowlańców do swojego kolegi, biorącego udział w zawodach. Zanim jednak zacznie kibicować znajomemu, biegnie do food trucka, z którego docierają smakowite zapachy. 

Przechadzamy się szerokimi alejkami, wypełnionymi nowoczesnym sprzętem: koparkami, dźwigami i podnośnikami. Jakiś wystawca zachęca odwiedzającego: “Pewnie, proszę dotknąć. Może pan nawet wejść do środka, u nas to nic nie kosztuje” — śmieje się i otwiera drzwi wielkiej, żółtej maszyny. Młody mężczyzna wskakuje do środka i udaje, że ją odpala. 

Gdybyśmy usiedli obok niego, zobaczylibyśmy parking wypełniony samochodami i ludźmi zmierzającymi do wejścia. W ciągu najbliższych dni – na co wskazują rejestracje — przybędzie ich na targi kilkanaście tysięcy.  

Każdy, kto czyta te słowa, może być jednym z nich.  

Zapraszamy na podwójne święto branży budowlanej i wykończeniowej w dniach 30 września – 2 października, tyko w Ptak Warsaw Expo. Więcej informacji znajdziecie pod linkami: Warsaw Construction Expo – Targi maszyn budowlanych oraz Warsaw Tools Show – Targi narzędziowe. 

PS Na szczęście kibicujący Andrzejowi nie musieli czekać do zakończenia pierwszego dnia targów. Uczestnik konkursu wykonał wszystkie zadania w (stosunkowo) krótkim czasie. “Brawo Andrzej!” — skomentował prowadzący. “Wykręciłeś sobie dobrą nagrodę”.